Mūzika kā vilnis

Mūzika mums katram asociējas ar savādākām atmiņām un katram cilvēkam ir savas mīļākās dziesmas un tie mākslinieki, kas viņam vislabāk patīk. Mūzika būtībā ir mākslas forma un muzikanti visu laiku veido daudz un dažādas dziesmu un toņu variācijas, lai tikai tie iepatiktos klausītājiem un būtu populāri, kas gan uzmundrinātu šos skatītājus, gan arī ļautu muzikantam nopelnīt naudu pārdodot šīs dziesmas, kam tiek pievienoti dažādi likumi, ka neļauj nevienam citam šīs dziesmas pārdot, jo tād pieder māksliniekam, kā viņa īpašums.

Bet ja padomājam no fizikas skat punkta, tad mūzika būtībā ir gaisa vibrācijas, jeb viļņi, ko mēs dzirdam ar saviem mikrofoniem, jeb ausīm. Mūzika sastāv no daudz un dažādiem toņiem, skaņu variācijām un toņu salikumiem, kas dod šo īpašo melodiju un var mūs gan uzmundrināt paceļot garastāvokli, gan arī ļaut labāk un ātrāk strādāt, ja šo mūziku mēs klausāmies darba vietā. Ja paskatāmies dziļāk no fizikas viedokļa, tad ir redzams, ka katra nots, ko mēs dzirdam būtībā ir viens vilnis un tā skaņa ko mēz dzirdam ir kāda noteikta frekvence. Lai skaņa tiktu uzskatīta par mūziku tai ir jābūt noturīgai un vienmērīgai, jo, padomājot par statisko skaņu, kur šī skaņa ir vienkārši dažādu skaļumu un frekvenču viļņi, tad salīdzinot to ar mūziku tās ir kā divas pilnīgi dažādas lietas.

Mūzika nereti cilvēkos izraisa emocijas un tas ir ļoti intriģējošs temats, jo kā gan skaņu viļņi mums var izraisīt emocijas, un vēl jo vairāk, piemēram, klasiskā mūzika, kura ir bez vārdiem, un, kur visas emocijas nāk tieši no mākslinieka spējas tās ievietot dažādu instrumentu darbībā. Ja padomājam par mūsdienu dziesmām, kas ir populāras un salīdzinām tās ar pagātni tad ir skaidrs, ka šī mūzika ir krietni mainījusies, bet kādā virzienā tā ir mainījusies to ir grūti teikt, jo piemēram salīdzinot klasisko mūziku ar repu uzreiz ir skaidrs kas ir kas, bet ja vajadzētu paskaidrot konkrētas atšķirības, tad jau lielai daļai būtu problēmas. Protams ir daudz augstākas frekvences, daudz ātrāks ritms un arī šajās dziesmās ir vārdi, tomēr tas ir līdzīgi, kā salīdzinot suni ar kaķi, jo mēs taču uzreiz zinām, kas ir kas, bet kad ir jāsāk uzskaitīt kas tos abus atšķir tad mums rodas problēmas, jo nosaucot redzamās lietas jāsāk ir tiešām piedomāt, un tieši tāpat arī ir ar mūzikas žanriem un veidiem.

Mūzika būtībā ir noteiktā formāta esošs vilnis, kas tiek nodots no mūzikas instrumenta vai arī skaļruņa uz mūsu ausīm un tālāk jau tiek pārveidots dažādos citos signālos un mēs varam to saprast un atpazīt. Šiem viļņiem ir jābūt veidotiem ļoti korekti un tie nevar būt pavirši veidoti, jo pretējā gadījumā ritms pazudīs un jums būs grūtības to uztvert un visticamāk, ka tā nepatiks.