Mūzika, kas palīdz koncentrēties

Visu cilvēka eksistēšanas mūžu, to pavada mūzika – dažādās formās, atskaņota no visdažādākajiem instrumentiem, bet mūzika… Bez mūzikas mēs nevaram iedomāties savu eksistēšanu un savu ikdienu. Pateicoties mūsdienu tehnoloģijām mēs varam savu mīļāko mūziku klausīties bez apstājas – telefonā, internetā, radio. Daudzi noteikti ir aizdomājušies, kādu iespaidu mūzika atstāj uz cilvēka veselību vai palīdz koncentrēties, nomierināties, relaksēties? Ja atstāj iespaidu, kāds tas ir? Kā tas iespaido cilvēka veselību, viņa radošumu, darba spējas?

Izrādās ka mūzika atstāj iespaidu uz cilvēka darba spējām un spējām koncentrēties. Īstenībā, mēs esam ļoti atšķirīgi. Vieniem no mums , lai koncentrētos, mūzika nav nepieciešama – klusums mūs iespaidos daudz labāk. Citiem cilvēkiem darba procesa laikā, vai laikā, kad ir kaut kas svarīgs jāapdomā un jāpieņem nopietns lēmums, fonā ir vajadzīga mūzika. Mūzikas skaņas tiem palīdz ne tikai koncentrēties, bet arī palielina darba spējas.

Zinātnieki no Lielbritānijas noskaidroja, ka sportistiem treniņu laikā mūzika palīdz paaugstināt rezultātus par 20 procentiem. Mūzikai kā dopingam ir līdzīga iedarbība uz cilvēka smadzenēm.
Sportistiem bieži vien iesaka treniņu laikā klausīties mūziku, kurai ir ātrs,ritmisks temps, bet atpūtas laikā – lēnu mūziku.

Ofisu darbiniekiem, tiem, kuri uzskata, ka mūzika palīdz koncentrēties vēlams ir klausīties instrumentālo mūziku, bez vārdiem.

Mūzika ļoti iespaido mūsu garastāvokli. Mūzika palīdz cilvēkiem tikt galā ar daudzām grūtām dzīves situācijām, diez vai kāds cits no ārējiem faktoriem ir spējīgs labāk ar to tikt galā. Mūzika ir spējīga radīt un noturēt vajadzīgo garastāvokli. Tā palīdz gan koncentrēties, gan atslābināties, gan uzlādē ar enerģiju.

No rītiem labāk klausīties mundru un ritmisku mūziku, tā palīdzēs pamosties un koncentrēties jaunai darba dienai. Radīs vēlēšanos izmainīt visu savu dzīvi. Jautra un enerģiska mūzika labvēlīgi iedarbojas uz cilvēka psihi un liek nomainīt bēdīgas domas pret priecīgām domām, bet skumjas nomainīt pret optimismu uz dzīves prieku.

Dienas laikā mūsu uzmanība un koncentrēšanās spējas mainās. Uzmanības koncentrācija ir normas robežās , ja jūs neesat pārlieku uzbudināts vai pārlieku atslābinājies. Ar mūzikas palīdzību jūs varat regulēt savu emocionālo stāvokli. Ja jūs esat pārāk satraukts un nevarat koncentrēties, tad jums palīdzēs mūzika, kura noņemt spriedzi, bet neatslābina līdz tādam stāvoklim, ka gribās iet gulēt.

Nomierinoša mūzika, kura palīdz koncentrēties:

  • Klasiskie skaņdarbi – Šopēns, Bēthovens u.c.
  • Nomierinoša instrumentālā mūzika.
  • Slaveni solo uz vijoles, fleitas u. t.
  • Mierīgas džeza mūzikas kompozīcijas.
  • Uzmundrinoša mūzika, kura palīdz koncentrēties.

Ja jūs jūtat, ka jums ir mazliet garlaicīgi, sāciet klausīties jautru un enerģisku mūziku, tādu, kura palīdzēs koncentrēties. Svarīgi ir, lai mūzika nenovērstu jūsu uzmanību, tai jāskan klusi un jābūt neuzbāzīgai fona mūzikai.

Ja jūs strādājat atvērtā tipa ofisā, uzlieciet austiņas, ja to pieļauj jūsu kompānijas etiķete.
Mūzika, kura palīdz koncentrēties:

Baroka laikmeta klasiskā mūzika – Bahs, Hendelis, Monteverdi.
Etniskā mūzika – uzmundrinoša ar perkusijām ( ar sitieniem uz kongo, bongo, marakasiem).
Uzmundrinošas džeza mūzikas kompozīcijas.

Mūziku priekš koncentrēšanās jāizmanto saprāta robežās, tā nedrīkst nodarīt ļaunumu jūsu darbam un kolēģiem.

Atcerieties, ja jūs esat pārlieku uztraukts, tad uzmundrinoša mūzika var tikai traucēt. Un otrādi. Ja jums vajag koncentrēties uz garlaicīga darba izpildi, tad nomierinoša mūzika šo darbu padarīs vēl grūtāku.