Mūzikas veidošana

Ikdienā klausoties mums tik ļoti patīkamās dziesmas mēs tās uzskatam par pašsaprotamām un nemaz nenojaušam cik patiesībā darba tiek ieguldīts šo dziesmu veidošanā un gan mūzikas ritmu radīšanā, gan vārdu izveidē. Mūzika ir mākslas forma, kurā cilvēki nemitīgi domā jaunus un aizraujošus toņus, un pēc tam tiem piespēlē vārdus un citus mūzikas instrumentus. Katra mākslinieka radošais process ir savādāks un kur viens mākslinieks sākumā izdomā vārdus tur cits sāk ar viena instrumenta ritmu, pēc tam to apaudzē ar citiem instrumentiem un tikai pašās beigās pievieno vārdus, kā vēl vienu skaņas celiņu. Pašos pamatos jau cilvēka mute ir skaņas instruments un bieži vien vārdi ir tikai kā viena dziesmas daļa un nereti pat ir dziesmas, kur vārdi nav vajadzīgi un ir tikai ritms ar dažādiem mūzikas instrumentiem un skaņām.

Mūsdienās mūziku ir veidot daudz vienkāršāk, kā tas ir bijis jebkad, jo datori ir radījuši jaunu mūzikas veidu, jeb elektronisko mūziku, kur visu ritmu un visas skaņas var veidot tieši no datora un viss ir dažu klikšķu attālumā. Šādi mūsdienās tiek veidota liela daļa mūzikas, jo vairs nav vajadzīga ģitāra, bungas un klavieres, bet gan visas šīs skaņas var iegūt datorā un izveidot tieši tādā veidolā, lai tās labāk skanētu. Daudzi no vecās paaudzes māksliniekiem uzskata, ka šī nav šitas mūzikas veidošana, bet patiesībā šī industrija ir vēl tikai savas pastāvēšanas pirmsākumos un tie mākslinieki, kas pašlaik nodarbojas ar šo mūzikas radīšanu ir teju vai pionieri un jau tagad ieguvuši tādu slavu. Tad padomājiet, kas notiks nākotnē, kad katrs otrais mākslinieks sāks veidot mūziku tieši elektroniski nevis ar vecajiem instrumentiem. Protams visi šie instrumenti būs vajadzīgi lai izveidotu skaņas, bet pēc tam, kad tās ir ierakstītas tās ir iespējams mainīt un labot lai iegūtu ideālu skanējumu

Protams šis viss process nav ātrs un arī ne viegls, bet kā jau jebkurā jomā arī veidojot mūziku ir vajadzīgi daudzi gadi pieredzes lai varētu sākt veidot tiešām iespaidīgus hītus un lai sāktu saprast, kas patreiz ir topā un kādas būs mūzikas ievirzes nākotnē. Tieši tāpēc nereti jaunie mākslinieki aizņemas kredītus lai varētu izdzīvot, kamēr viņi mācās šo mākslu. Bet, manuprāt, tā īsti darīt nevajadzētu, jo labāk vajadzētu paralēli strādāt kādu darbu un pa brīvo laiku nodarboties ar mākslas radīšanu, jo tu nekad nezini, cik ilgu laiku tas tev aizņems un vai vispār tev šis mākslas veids sanāks. Protams ar treniņiem un ilgstošu mācīšanos ir iespējams apgūt praktiski visu, bet vai tev tiešām būs pacietības 10 gadus mācīties bez lieliem panākumiem?

Tieši tāpēc parasti jaunie mākslinieki sāk veidot mūziku paralēli citām nodarbēm, jo ir arī kaut kā sevi jāuztur pirms tev mūzika sāk sanākt un tu vari sākt iekasēt kaut kādu naudu no tā, ka cilvēki tavas dziesmas klausās.